Komtek Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Artevea Müşteri Hizmetleri
OTOMATİK TETRA LOKASYON SİSTEMİ(ATL)
Artevea, TETRA sistemleri ve uygulamalarında geniş bilgiye sahiptir. Bu bilgiler hizmet olarak, yeni sözleşmeli ya da extra servis hizmeti olarak danışmanlık bazında sunulur.

YAYIN
Çok istasyonlu TETRA sistemlerinin kapsama alanı standard cep telefonu tekniğine (macro cells) dayanmaktadır. Kullanıcılar, gelen ve giden aramalarda hücreler içinde özgürce haraket edebilir. Bu işlem Mobil Yönetim Sistemi tarafından gerçekleştirilir.

Hücreler arası iletişim Migration olarak tanımlanır ve terminal alıcıları sürekli olarak bağlı bulunan radyo istasyonlarından gelen sinyalleri tarar. Bu taramaya background scanning denir. Terminal, daha güçlü bir sinyal yakaladığında, hemen o istasyona kayıt olur.

Backround scanning işleminin mümkün olmadığı zamanlarda, T-MATRIX sistemleri Announced Cell Reselection Type 3 işlemine geçer. Bu işlemde mobil hizmet veren hücre bilgisini alır, bağlantıyı yenilemek ve düzeltmek için gerekli işlemleri yapar.

Bizim uzman radio yayın takımımız, harita ve alan inceleme, sayısal arazi haritalama gibi gelişmiş görüntüleme tekniklerini kullanır. Dünya çapındaki engin zenginlikteki arazi tecrübesiyle ekibimiz kapsama alanınızdaki yayın analizini yaparak optimum anten istasyonlarını belirler.

SİSTEM DİZAYN & DANIŞMANLIK
TETRA sistemi, TETRA konseptine uygun olarak son derece güvenli ve kullanışlı olarak tasarlanmıştır. Ağ yapılı hale getirilmiş sistem sayesinde sistemin bir parçasında oluşacak hatanın, sistemin kalanı üzerinde çok ufak bir etkisi vardır. Eğer, Networked TETRA Radyo istasyonu, sistemin kalanından izole edilse bile ayrı olarak işlevine Fallback moduna geçerek devam eder. Bu istasyon üzerindeki yerel aramalar etkilenmez. Site içinde ki aramaları kaybeder. Sistemin kalanı fonksiyonlarını sürdürür.

Sistem içerisindeki bilgiler veritabanları sayesinde kontrol edilir. Bu veritabanları, müşteri ihtiyaçlarına göre en iyi performansı sağlamak için akıllı şekilde bağlanır. Genelde bu veritabanalarından bir tanesi referans veritabanı olarak bağlanır. Bütün veritabanları düzenli olarak güncellenir, fakat referans veritabanı verilerde uyumsuzluk olduğu Zamanlarda referans olarak kullanılır. İzole edilmiş istasyonun veritabanı da yerel olarak güncellenir. Bağlantı tekrar geri geldiğinde bu yerel olarak güncellenmiş bilgiler referans veritabanına göre ayarlanarak güncellenir.

İletişim yoğunluğuna kapsama alanı mesafesi ihtiyacına göre ve bütçeye uygun optimum çözüm tasarlanmaktadır.

DOSYALAMA
TETRA systemlerinin işlevselliğini yerine getirmesi için numaralandırma planına gereksinimi vardır. Bu plan, kullanıcılar için numara tutar, kullanıcıları da gruplar haline getirir. Bu numaralandırma planı müşterilerin gereksinimlerine bağlıdır. Numaralandırma planı, TETRA sistemlerinin yeteneğine ve müşterilerin ihtiyaçlarına göre kombine edilmelidir.

Beliritilmediği takdirde sistem kendi fabrikasyon numaralandırmasını kullanır. Artevea, müşterilerin özel ihtiyaçlarını karşılayacak fiyat tekliflerini vermekten mutluluk duyar.

SERVİS SEVİYESİ
Servis seviyesi, kullanıcıların arama yaparken, özel belirlenmiş zaman diliminden fazla bekleme yüzdesi gibi kullanıcıya verilen hizmet kalitesinin özel ölçümünü anlatan bir terimdir.

Artevea, müşteri gereksinimlerini karşılamak amacıyla gerekli Servis seviyesi puanına göre çalışabilir.

SİSTEM PROGRAMLAMA
Planlama, inşaat, mekanik, elektrik ve elektronik ve iletişim mühendislerinden oluşan disiplinli ekibimiz etkin kurulum ve sistemin devreye alınması (System Commissioning) hizmetlerini sunar.

İSTASYON KURULUMU
Artevea T-MATRIX Baz İstasyonlarını, Ağ Geçidi Racks, Dispatcher, Şebeke Yönetim Terminallerini kurar.

TERMİNAL YAPILANDIRMASI
Artevea, T-MATRIX şebekenize uygun terminal yapılandırmasını tasarlamaktan mutluluk duyar.

MÜŞTERİ FABRİKA KABUL TESTİ
Artevea, sevkiyattan önce Müşteri Fabrika Kabul Testi (Factory Acceptance Test) yapar.

MÜŞTERİ SAHA KABUL TESTİ
Artevea, kurulum ve devreye almadan sonra Müşteri Saha Kabul Testi (Customer Site Acceptance Test ) yapar.

BAKIM ONARIM
Biz, sizin ihtiyaçlarınıza göre güvenilir ve sistemden maksimum performans alınacak şekilde tasarlanacak müşteri destek paketleri sunmaktayız.

EĞİTİM
Kullanıcıların, sistemlerimizden tam anlamıyla yararlanabilmeleri için kendi eğitim Merkezimizde ya da herhangi bir yerde eğitim verilmektedir.

PROJE YÖNETİMİ
Proje yönetim takımımız, sistem üzerinde her yönlü düşünebilmek için bilgisayar tabanlı yönetim araçlarını kullanmaktadır. Projeler için, belirli bir Proje Yöneticisi tahsis edilerek sistem tüm aşamalarında takibe alınmaktadır.

ARTEVEA İletişim