Komtek Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

ARTEVEA T-Matrix'e Genel Bakış


Artevea T-MATRIX™ TETRA çözümleri mödüler bir yapıya sahip olup esnek ve genişletilmeye müsait bir sistem olarak geliştirilmiştir.

T-MATRIX™ TETRA sistem şematik örneği aşağıdaki gibidir.
T-Matrix Genel Bakış
ARTEVEA T-MATRIX™ sistem mimarisi, TETRA sistemlerinin optimum performans kriterlerine sahiptir.

DAYANIKLILIK ÖZELLİĞİ
Şebeke elemanları ve bağlantılar ekstra esneklik kazanmak için iki katına çıkabilir. Şebeke hatlarında bir problem dahi olsa sistem içinde merkezi bileşenler olmadığı için radyo istasyonları yerel aramaları başarıyla gerçekleştirebilir. Şebekenin bir bölümününe ulaşılamasa dahi çoklu-istasyon (multisite) işlemleri çalışır.

ESNEKLİK
Bütün Yıldız ve Mesh şebeke yapılarıyla uyumludur. Sistem operatörü üniteleri ve Gateway elemanları şebeke içinde herhangi bir yere yerleştirilebilir. İlave istasyonları eklemek çok kolaydır.

VERİMLİLİK
Değişik türdeki aramalar için kullanılan IP teknolojileri sayesinde, bütün site ‘larin sistem hakkında bilgisi olduğundan yerel aramalar çok verimli şekilde gerçekleşir. Grup aramaları sadece grup üyelerinin kayıtlı olduğu istasyonları içerir.

GELECEKTE DE VAR OLACAK TEKNOLOJİ
Endüstri standardlarına sahip IP donanım ve yazılım multimedya teknolojilerinin ses, veri ve görüntü ile birlikte sürekli olarak geliştirilmesi, T-MATRIX ürünleri üzerinde olumlu ölçüde fayda sağlamaktadır.

SİSTEM BOYUTLARI
ARTEVEA T-MATRIX™ mimarisinin kolaylıkla içerebildiği konfigürasyonlar

» Tek kabinette 6 taşıyıcı: 24 akıllı kanal (kontrol kanalı dahil)
» 50,000 kullanıcı terminali (bütün sabit, mobil ve portatif terminal kombinasyonları)
» İstasyon başı 2,000 kayıtlı üye
» 250 Baz istasyonu
» 2,000 Konuşma grubu

Yukarıdaki değerler, ARTEVEA T-MATRIX™ sistemlerinin mutlak kapasite değerleri değildir. Alternatif sınırsız ilave konfigürasyonlar da oluşturulabilir.

ÇALIŞMA SICAKLIĞI ARALIĞI
ARTEVEA TETRA altyapısı ticari IT ve IP ekipmanlarla uyumludur. Ticari IT ve IP ekipmanların çalışma sıcaklığı aralıklarının +5°C ile +55°C arasında olduğuna dikkat edilmelidir.

Bu yüzden ARTEVEA kullanılan ekipmanların bulunduğu yerin ısısının kontrol edilmesini tavsiye etmektedir.