Komtek Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

T-Matrix Sistem Donanım ÜrünleriT-Matrix Sistem Donanım Ürünleri
T-MATRIX ATL çözümü, TETRA ağı içerisinde GPS özellikli mobil TETRA terminallerini takip eder ve bütün tekli-çoklu kullanıcı konfigürasyonlarında çalışır. Alınan lokasyon bilgileri daha sonra gerekli analizler ve raporlamalar için kullanılabilir.

ATL çözümlerinin çalışma prensibine göre bütün izlenebilir TETRA Mobil Terminalleri üzerinde GPS alıcısı ve anteni vardır. TETRA Mobil Terminali bu sayede, GPS uydularından lokasyon verilerini alır, çözer ve kendi coğrafi lokasyonlarını belirler. Terminal yazılımı, lokasyon bilgilerini içeren SDS mesajını, ATL sistem arayüzüne (SDS ağ geçidi üzerinden) gönderir. Alınan SDS mesajlarındaki lokasyon verileri ATL sunucusu veritabanına gider, bu sayede terminallerin hareketleri harita üzerinde takip edilir.

ATL sunucusundaki toplanan verilere bir ya da daha fazla ATL kullanıcısı tarafından erişilebilir. Bu kullanıcılar, verileri grafik formatında görebilir. ATL kullanıcıları yetkilendirilme düzeylerine göre mobil terminalleri veya grupları izleyebilirler.

Tek kullanıcılı konfigürasyon da, sunucu ve istemci aynı ekranda çalışır.

Özellikleri:
» Takip edilecek mobil terminaller belirlenir.
» Haritadaki yakınlaşma uzaklaşma (zoom) seviyesi ayarlanır.
» Mobil terminallerin, anlık ya da önceki lokasyonları ekrana getirilir.
» Mobil terminallerin haraket analizlerine istenilen tarih ve zaman diliminde erişilir.
» Mobil terminallerin, tanımlanmış sınırların dışında çıkması halinde sesli ve görüntülü sistem uyarıları ekranda belirir.
» Log dosyaları sayesinde tekrar oynatma yapılır.
» Uzaktan terminal güncellemeleri yapılır.